Ubytování v Penzionu Pod Smrkem

Kapacita penzionu

Penzion se skládá ze dvou ubytovacích objektů. Celková kapacita je 78 lůžek + 14 přistýlek.

Budova "A" (zde se nachází jídelna a bar) má kapacitu 42 lůžek a 10 přistýlek.

Kapacita pokojů na budově "A" ke stažení zdeBudova "B" (zde se nachází sauna a vířivka) má kapacitu 36 lůžek a 4 přistýlky.

Kapacita pokojů na budově "B" ke stažení zde


 


Vybavení pokojů

Všechny naše pokoje jsou zařízeny prakticky a pohodlně. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem nebo vanou.

Pokoje jsou dále vybaveny televizí, lednicí, lůžkovinami a ručníky.

V prostorách penzionu možnost připojení WiFi zdarma.

 


Stravování

Součástí ubytování je nabídka snídaní formou švédských stolů a teplých večeří, jídla vybíráte dle aktuální nabídky.
Vaříme také při předchozí domluvě jídla dietní a bezlepková.

V případě vašeho dřívějšího odjezdu vám rádi přichystáme "snídaňový balíček na cestu".

 


Pro vaše děti

Po domluvě je možné připravit dětskou postýlku a dětskou židličku.

 


Školy a školky v přírodě

Garantujeme pobyt za dodržení všech požadavků OHES (izolační místnost, lékařský dozor, konzultace jídelníčku na celý pobyt, atd.).

Zajišťujeme zdarma přepravu zavazadel ze stanice ČD Horní Lipová.

S pobyty pro děti všech věkových kategorií máme dlouholeté zkušenosti a jsme vždy ochotni vyjít maximálně vstříc veškerým potřebám a požadavkům.

 

Co u nás také najdete?

  • Prostor pro firemní akce, školení, oslavy narozenin – k dispozici je nejen velká jídelna ale také menší salonek, bar a terasa
  • Dvě vlastní zahrady, dvě zastřešené venkovní posezení, jedno s grilem a udírnou, hned vedle víceúčelové hřiště, dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm, houpačkami a ruskými kuželkami a krytý bazén pro letní vyžití
  • Herny, učebny. Klavír, kulečník, stolní tenis. Půjčíme vám i další sportovní potřeby, hudební nástroje a stolní hry
  • Saunu, vířivou vanu, masáže
  • Posilovnu
  • Připojení WiFi je samozřejmostí, stejně jako místo pro parkování

Reference


Dobrý den, paní Konupčíková,
chci Vám napsat, že mi je u Vás dobře. A zároveň Vám chci poděkovat za Vaší vstřícnost a vřelost, za pěkný přístup k hostům, za obsluhující Aničku, která se chová k lidem pozorně a srdečně, za dobrá jídla Vašeho šikovného kuchaře, za pěkné a čisté prostředí Vašeho penzionu.:-)

Přeji pěkné dny.
Marie Sklenářová, Ředitelka ZŠ Dobromilice


Penzion Pod Smrkem jsme objevili vlastně náhodou, když jsme hledali vhodné ubytování pro naši početnou skupinu přátel. Velmi jsme ocenili komfortní ubytování, výbornou kuchyni, ochotu a milý přístup personálu. Nyní pojedeme do penzionu již počtvrté a věřím, že to nebude naposledy

Monika Hanáčková, Zlín


Vzpomínka na ozdravný pobyt.
Letošní ozdravný pobyt byl pro naše zařízení výjimečný a to ze dvou důvodů. Do Horní Lipové v Jeseníkách jsme se vydali už podesáté a letos díky štědrým sponzorům poprvé jely děti i z DC na Jedličkové ulici.

My, kteří jezdíváme pravidelně, se vždy těšíme na známé prostředí i milé lidi. Ostatní prožívali mírnou nervozitu z neznámých věcí. Již po prvním dnu bylo zřejmé, že jakékoli obavy byly zbytečné. Srdečně nás přivítal veškerý personál a světe div i počasí nám celou dobu přálo. Během dvanácti dnů děti zažily spoustu různých dobrodružství. Prodírali se hustým lesem, brodily se potokem, jely vláčkem a na blízké farmě se seznámily s mnohými domácími zvířátky. Velký zážitek byl i pro nás dospělé, když jsme v lese potkali srnku nebo zajíce.

Krásný pobyt byl umocněn i dokonalým servisem ze strany provozovatele. Dvakrát denně teplé jídlo, ráno švédské stoly – to děti velice ocenily, výborné svačinky a pitný režim po celý den. Některé děti zakusily i vířivku nebo venkovní bazén. Myslím, že se nikomu nechtělo vracet zpět, ale věříme, že příští rok si všechno znovu zopakujeme. Penzion Pod Smrkem vždy předčí naše očekávání. Je samozřejmostí příjemný personál a také až domácí atmosféra, která nás provází celým pobytem.

Jana Kováčová, vedoucí sestra


Penzion Pod Smrkem jsme navštívili na přelomu července a srpna roku 2013 ve složení čtyři dospělí a dvě děti 3,5 a 1,5 roku. Mile nás překvapila klidná lokalita Horní Lipové, i když jsme tuto oblast znali z dřívějších let. Tentokrát jsme náš pobyt vybírali s ohledem na malé děti a jejich vyžití. O zábavu bylo postaráno vyhřívaným bazénem, ve kterém může být prodloužena koupací sezona i díky jeho zastřešení. Areál Penzionu nabízí dostatek atrakcí od houpaček, průlezek, stolečků na kreslení, hernu, přes tajuplný les (děti stále "na dohled") až po největší atrakci, kterou je vlaková trať Slezský Semmering. Spolu s nádražím Horní Lipová, vzdáleným dětskou chůzí cca 10 minut, svým umístěním nahrává rodinným výletům od Ramzové po Zlaté hory.

Areál je rozdělen na dvě části, hlavní budova s recepcí, hospodou, jídelnou a kanceláří - kde vždy najdete někoho z rodiny majitelů objektů, kterým se zde daří vytvářet skutečnou rodinnou atmosféru. Druhá novější a výrazně modernější budova slouží k ubytování a volnočasovým aktivitám. Nalezli jsme zde příjemně vybavené pokoje, využili dvou ložnic a jedné koupelny s wc v rámci jednoho pokoje. Výhodou budovy byla i v parném létě příjemná pokojová teplota - ideální pro odpolední spaní nejmladších členů dovolené. Ohledně dalších aktivit jsme využili společenskou místnost se stolním tenisem, hračkami, společenskými hrami a dalším vybavením. Za zmínku rozhodně stojí večerní zpříjemnění chvil ve vířivce a sauně v podobě SPA domácího charakteru - opět skvělá koordinace s domácími. V případě ubytovací budovy a přilehlého venkovního bazénu využijí rodiče našeho typu dosah vlastní dětské chůvičky především v po poledních a večerních hodinách, můžete se tak věnovat relaxaci a pobavení s přáteli. Co jsme nestihli, bylo využití venkovního ohniště - krbu, které vybízí k večernímu posezení u kytary a opékání čehokoliv - určitě příště.

Stravování - třemi slovy: "typická česká kuchyně", dočkali jsme se poctivé domácí kuchyně, vývar, guláš, knedlíky, zelí, hotovky, kompoty, vše nepřesolené, možnost přídavků. Snídaně klasického bufetového stylu, vždy bylo všeho dost. Výhoda pro děti: snídaňové menu si sestavují samy (křupky, mléko, apod.). Výhoda pro rodiče: jídelna sousedí s výčepem.

Okolí nabízí soustu dobrodružství i pro nenáročné rodiny, největším lákadlem pro rodiče i děti je bezesporu nedaleký Lesní bar, dále zmiňovaná železniční trať a stanice Horní Lipová, kde se můžete s dětmi věnovat nekonečnému mávání cestujícím. S dítětem v krosně na zádech bez problémů zvládnete výlet vlakem na Ramzovské sedlo, odkud procházkou k lanovce, která vás dopraví na vrchol Šerák. Všechny chaty jsou připraveny na děti. Další zastávkou - autem - doporučíme město Jeseník a návštěvu Balneo parku jako součást Priessnitzových lázní nad městem. Naši známí, tehdy ještě bez dětí, s sebou měli horská kola, odkojeni beskydskými kopci si pochvalovali zdejší cyklostezky. Zdá se, že toto místo nabízí aktivitu pro rodiny s dětmi v každém věku.

Jsme rádi za tuto rekreaci, v Penzionu POD SMRKEM jsme strávili necelý týden s pocitem relaxace a uvolnění, až se nám nechtělo do reality. Velmi příjemní majitelé, taktéž rodinně založeni, s vědomím toho, že je práce baví a sami žijí v místě dovolené.
Věřím, že se v budoucnu vrátíme, dovedu si představit zde strávit dovolenou současně s více spřátelenými rodinami.

S pozdravem
Martin Kocera, Třinec